Kamyon Ehliyeti-Bilgi İçin0216 634 35 37

Hoşgeldiniz. Bugün

Kamyon Ehliyeti Sınıfları

Ana Sayfa » ehliyet türleri » Kamyon Ehliyeti Sınıfları

Kamyon Ehliyeti Sınıfı

Kamyon ehliyeti Sınıfı 2 ye ayrılmıştır. Kamyon ehliyeti almak isteyen kursiyerin kullanacağı araca göre ehliyet alması gerekmektedir. Detaylı bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

C Sınıfı Kamyon Ehliyeti

C sınıfı kamyon ehliyeti 7500 kg üzeri kamyonları kullanabilmeniz için gerekli belgedir.(7500 kg olarak bahsedilen ağırlık yüklü maks ağırlık olarak bildirilmiştir.) C sınıfı ehliyeti almak için B Sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. B sınıfı ehliyeti olan sürücü adayı C sınıfı ehliyet almak için Göksu Sürücü Kursuna başvurur evraklarını tamamlar ve kursa kaydolur. Ardından direksiyon eğitimlerini alır ve yazılı sınava girmesine gerek kalmadan sadece direksiyon sınavına girerek ehliyetini alabilir.

Kamyon ehliyeti fiyatı için tıklayınız.

kamyon ehliyeti sınıfı

C sınıfı kamyon ehliyeti CE sınıfı tır ehliyeti için de önşarttır. Yeni sistemde Tır ehliyeti almak içinde öncelikle B ardından C sınıfı en son CE sınıfı tır ehliyeti alabilirsiniz.

Eskiden E sınıfı ehliyet aldığınızda tır ve motosiklet hariç tüm ehliyetleri kullanabiliyordunuz. Yeni sistemle tüm ehliyet tipleri birbirinden ayrılmıştır. Otobüs kullanmak için D sınıfı  gerekmektedir.

C 1 Sınıfı Kamyon Ehliyeti

Ülkemizde yeni yürürlüğe giren Trafik yönetmeliğiyle birlikte ortaya çıkan bu C1 sınıfı kamyon ehliyet sınıfı C sınıfı kamyon ehliyetinden daha küçük yaşta alınabildiği için tercih edilmektedir. B sınıfı ehliyetinizi aldıktan sonra 18 yaşını doldurmuş olmanız yeterli olduğu için hemen C1 sınıfı kamyon ehliyetinizi alabilirsiniz. C1 sınıfı kamyon ehliyeti ile 3500 kg ile 7500 kg arası yüklü ağırlığa sahip kamyonları kullanabilirsiniz. Yaşı beklemeden kamyon kullanmak istiyorsanız bu ehliyet tam size göre. C 1 sınıfı ehliyeti almışsanız C sınıfı ehliyete daha ekonomik fiyatlarla geçebilirsiniz.

C1 sınıfı Kamyon ehliyeti fiyatı için tıklayınız.

Kamyonet Ehliyeti

Kamyonet kullanmak için B sınıfı ehliyet yeterlidir. B sınıfı ehliyet hakkında detaylı bilgiyi www.goksusurucukursu.com web sitemizden alabilirsiniz.

 

Bunlardan hiçbiri ihtiyacınızı görmüyor römorklu veya yarı römorklı bir araç kullanmanız gerekiyorsa tır ehliyeti almanız gerekmektedir.Tır ehliyeti alacak sürücü adayımızın mutlaka öncelikle B sınıfı ardından C sınıfı kamyon ehliyeti daha sonra C den CE ye fark yaparak Tır ehliyeti alması gerekmektedir.

 

19 Nisan 2016

İlgili Terimler :

Merhaba! Kamyon Ehliyeti hakkında tüm sorularınızı Whatsapp üzerinden cevaplayabiliriz.

Whatsapp Mesajı Gönder!